11 Haziran 2010 Cuma

Çuval ve Yemeniden Yatak Örtüsü

 
Hayırlı Cumalar,niihayet yatak örtüsünün açklamasını sizlerle paylaşacagım.İlk olarak güzel desenli bir yemeni seçtikten sonra,yemeniyi büyük kasnaga gerip polimar (çiçek tutkalı) ile tutkallıyorsunuz ,bu yemeninin sertleşmesini ve atmamasın saglıyor.
Tutkallama işlemi bittikten sonra desenleri istediginiz gibi oyup çıkarıyorsunuz.
Yapacagınız deseni tasarladıktan sonra işleme geçiyorsunuz,ister düz olarak, ister boyutlu şekil vererek
deseni oluşturuyorsunuz. Ben boyutlu çalışmayı tercih ettim.Şal deseni içine çiçekleri diyazn ettim.çiçeklerin altını elyaf parçaları ile destekliyerek şekil verdim.Silikonla yapştırdım.
Kullanmı kolay olsun diye şal desenlerini ayrı çalıştım,ister düz,ister çiçekli olarak kullanılır.Jut ipi ile şaç örgüsü ördüm ve şal desenlerinin etrafını çevirdim,aynı zamanda çiçeklerin arasından da jut ipini geçirerek deseni hareketlendirdim

                                    
Örtünün üzeine iki tane şal deseni çalıştım ve iki saç örgüsünü de boylamasına örtüye monte ettim.Merak edenlerınız vardır,temizligini nasıl saglıyacagız,içiniz rahat olsun tutkal yıkanmaya elverişli,hiç birşey olmuyor yıkadıgınız zaman yumuşuyor,kuruyunca tekrar sertleşiyor.Daha önceleri bu çalışmadan sipariş salon takımları yapmıştım  7,8 sene kullanalar var daha şikayet duymadım şükür.
Soldaki resim duvar panosu,sagdaki sandıgın üst görüntüsü.
Oval bir yastık çalıştm ve üzerne küçük şal deseni monte ettim.Bir diger yastıgı yatagın genişligince uzun yaptım,iki kenarına desenlerden monte ettim
İki tanede kare yastık yaptm,kare yastıklarla pano ayrı bir yerde de dekore edilebilir,güzel bir üçlü oluşturur.
Bunlarda abajur,çerçeve ve takı kutusu.
İşte  sonuç güzel ve degişik bir yatak örtüsü,bakalım kime nasip olacak. ALLAH hayırlı ve saglıklı günlerde kullanmak nasip etsin..
Yorum Gönder